Městská knihovna Rokycany
MĚSTSKÁ
KNIHOVNA
ROKYCANY

Den pro dětskou knihu s Ježíškovou dílnou se v knihovně uskuteční v sobotu 2. prosince od 8 do 12 hodin.

Živý betlém - hra se zpěvy se uskuteční 27. prosince od 15 hodin v KKK.

Nabídku CD najdete v katalogu KOHA, napište do vyhledávače: audioknihy

Výsledky vyhledávání - mluvené slovo (rokyknih.cz)

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 57
Výstava audioknih

Výstava audioknih

Datum: 6. 11. 2023

Zveme čtenáře na vánoční výstavu audioknih do hudebního oddělení. V nabídce velké množství audionovinek pro děti i dospělé!

Nové audioknihy

Nové audioknihy

Datum: 12. 10. 2023

Dvě dcery řeckých uprchlíků, dva životy mezi dvěma zeměmi. Rodinná sága "Až uvidíš moře" je plná tajemství a stesku po rodné zemi. Uvidí někdy Sotiria a Koula řecké moře? A kde jsou vlastně doma?

Voucher na audioknihu

Voucher na audioknihu

Datum: 2. 10. 2023

K Týdnu knihoven 2023 poskytují knihovny vybranou audioknihu pro své čtenáře zdarma.

Balení učebnic 2023

Balení učebnic

Datum: 28. 8. 2023

V září bude k dispozici již tradiční sezónní služba Městské knihovny Rokycany, a to balení učebnic atypických rozměrů. Od 1. do 9. září mohou naši registrovaní čtenáři - školáci přinést do hudebního oddělení v přízemí knihovny své rozměrově atypické učebnice, například atlasy nebo pracovní sešity.

My z ostrova Saltkrakan

Dětské audioknihy

Datum: 27. 7. 2023

Mezi novými audioknihami je i veselé a napínavé vyprávění ze života party dětí z ostrova Saltkråkan od spisovatelky Astrid Lindgrenové.

Domek v Irsku

Nové audioknihy

Datum: 24. 7. 2023

V románu "Domek v Irsku" se Hannah Cambellová rozhodla pro velkou životní změnu a vyměnila kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za studium na vyhlášené kulinářské škole v Irsku...

Výstava plakátů NEČTU! POSLOUCHÁM

Letní výstava

Datum: 30. 6. 2023

Výstava plakátů NEČTU! POSLOUCHÁM, která vtipnou formou seznamuje s audioknihami, bude v Městské knihovně Rokycany k vidění v červenci a srpnu.

Královražda na Křivoklátě

Nové audioknihy

Datum: 15. 5. 2023

V příběhu Královražda na Křivoklátě slaví Přemysl II. Otakar patnácté výročí korunovace českým králem. Jeho manželka Kunhuta mu spolu s několika předními velmoži uchystá jako překvapení okázalou oslavu na Křivoklátě, kam se sjedou nejen jeho věrní stoupenci...

Tajné výlety Fany a Beryho

Dětské audioknihy

Datum: 9. 5. 2023

Nová audiokniha Tajné výlety Fany a Beryho přináší dětem nejen zajímavé informace o přírodě, ale také o životě na farmě v letním období.

Nové audioknihy

Audionovinky

Datum: 9. 3. 2023

V hudebním oddělení nabízíme velký výběr z CD pro děti i dospělé.

Nové audioknihy a CD

Audionovinky!

Datum: 10. 1. 2023

K vypůjčení chystáme CD Bryana Adamse, Kateřiny Marie Tiché, pro děti Minutové pohádky a příběhy, Trosečníci z Vlaštovky, Boj o ostrov. Pro dospělé titul Vévoda a já, Babičkou proti své vůli...

Michal Hrůza

Audionovinky

Datum: 6. 12. 2022

V hudebním oddělení si můžete vypůjčit Hity & příběhy (Best Of 2001-2021) Michala Hrůzy, nové tituly od Vlastimila Vondrušky a vánoční koledy...

Nové audioknihy

Nové audioknihy

Datum: 14. 11. 2022

Poslechněte si historické detektivky V. Vondrušky! Na počátku adventu přijíždí Jiří Adam z Dobronína s pomocníky bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou na svůj statek na Vysočině, kde hodlá během Vánoc odpočívat...

Nové audioknihy

Audioknihy pro děti i dospělé

Datum: 7. 11. 2022

Vojtěch Bernatský neztrácel dobrou náladu ani v časech pandemie – aspoň tak mohl strávit více času se svými dětmi. A že je to někdy na zbláznění? Lepší zbláznit se spolu s celou rodinou, než zešílet sám! Rodičovská láska překoná všechno, i tu nejotravnější karanténu.

Skutečná

Nové audioknihy

Datum: 18. 10. 2022

Talentovaná herečka a dokumentaristka Petra Nesvačilová píše v souboru krátkých příběhů a zamyšlení o svých vzpomínkách na dětství na vsi i nabitých dnech herečky z povolání, které jsou něčím vždy trochu nevšední. Petřiny texty nepostrádají vtip ani autentický a nepřikrášlený vhled do života...

Alžběta a Nina

Nové audioknihy

Datum: 27. 9. 2022

Román Alžběta a Nina si můžete poslechnout jako audioknihu! V nabídce máme další nové detektivky, povídkové knihy, autobiografie i CD pro děti!

Nové audioknihy a hudební CD

Do ucha

Datum: 5. 9. 2022

Poslechněte si 30 největších hitů Country rádia. Početní „portovní“ medailisté jsou doplněni songy zajímavě stylově hraničními, vždy však silně melodickými a s českými texty o něčem.

Balení učebnic 2022

Balení učebnic

Datum: 29. 8. 2022

Ve dnech 1. - 9. září zabalíme v hudebním oddělení školákům učebnice atypických rozměrů do průhledné fólie. Otevřeno máme každý den od 8 hodin, v pondělí a v pátek do 16 hodin, v úterý, ve středu a ve čtvrtek do 18 hodin.

Nové audioknihy pro dospělé

Nové audioknihy

Datum: 24. 8. 2022

Z nových audioknih nabízíme detektivky Do posledního dechu, X způsobů smrti, Pyramida, Poprava. Půjčit si můžete také příběh malířky Toyen, Srdce Evropy autorky Pavly Horákové a další zajímavé tituly.

Nové audioknihy pro děti i dospělé

Nové audioknihy pro děti i dospělé

Datum: 9. 8. 2022

Dětem na prázdniny nabízíme písničky, pohádky a příběhy. Pro dospělé máme audioknihu Pětadvacet tisíc dnů vzpomínek, román Za pět let, detektivky Noční pták a Tichá modlitba a další tituly.

Prázdninový výlet s knihovnou 22. 7. 2022

Výlet s knihovnou 19. 8. 2022

Datum: 4. 7. 2022

Vážení čtenáři, Městská knihovna Rokycany chystá pro děti i dospělé na pátek 19. 8. Prázdninový výlet s knihovnou do Kasejovic. Pátrat budeme po léčivých i jedlých bylinách s průvodkyní Alenou Gajduškovou, lektorkou kurzů soběstačnosti.

Výlet s knihovnou 8. 7. 2022

Výlet s knihovnou 8. 7. 2022

Datum: 4. 7. 2022

Městská knihovna Rokycany chystá pro děti i dospělé v pátek 8. 7. 2022 Výlet s knihovnou na KARLŠTEJN a další tajemná místa Českého krasu.

Nové audioknihy pro dospělé

Nové audioknihy

Datum: 24. 6. 2022

Jojo Moyesová ve svém nejnovějším románu tentokrát přináší výpravné historické drama z dob americké hospodářské krize, vycházející ze skutečných událostí. Odvážné ženy čeká cestování na koních nebezpečnou divokou krajinou, boj s předsudky místních lidí vůči ženám...

Hudební CD Srdcem

Nové audioknihy, hudební CD

Datum: 10. 5. 2022

Patnáct let trvalo, než Jaroslav Samson Lenk nastřádal nové písně, které k sobě patří. CD s všeříkajícím názvem SRDCEM přináší celkem 21 autorských písní a publikaci s texty.

Nové audioknihy

Nové audioknihy a hudební CD

Datum: 26. 4. 2022

Psychothriller POSLEDNÍ PANÍ PARRISHOVÁ s překvapivou pointou vykresluje temné hlubiny lidské duše, která může skrývat plány černé jako ze samotného pekla.

Nové audioknihy pro děti

Nové audioknihy pro děti i dospělé

Datum: 22. 4. 2022

Z nových audioknih pro děti nabízíme: Černobílé prázdniny, Dobrodružství pavouka Čendy, Ledová obluda, H2O a tajná vodní mise, Agnes a zakázaná hora. Pro dospělé: Listopád, Jak přežít svého muže, Ďábelské hry a další tituly. Přijďte si vybrat!

Nové audioknihy

Nové audioknihy

Datum: 5. 2. 2022

Nové audioknihy k vypůjčení: Bez duše, Smrtící bílá, Království, Hvězdy na cestě, Jak voní tymián, Zůstaň se mnou, Dokonalé stopy, Dokonalá smrt, Dokonalé ticho. Pro děti: Pokladnice pohádek, Chaloupka na vršku, Spáčka a vřeteno

Audionovinky

Nové audioknihy

Datum: 10. 1. 2022

Poslechněte si strhující životopisné drama Jana Mikoláška, muže s léčitelskými schopnostmi! Příběh vznikl podle skutečné události, na Mikoláška se obracely tisíce lidí s žádostí o pomoc, včetně osobností politického a kulturního života...

Nové audioknihy

Nové audioknihy

Datum: 3. 1. 2022

Originální, humorný, dojemný i romantický příběh PROJEKT MANŽELKA se svérázným a naprosto neodolatelným hlavním hrdinou vás zaručeně pobaví!

Audionovinky

Audionovinky

Datum: 4. 12. 2021

V hudebním oddělení jsme pro vás připravili nové audioknihy. Výpůjční doba je 1 měsíc, s možností prodloužení.

Zobrazeno 1-30 ze 57

Oddělení

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Ocenění pro knihovny 2021

Aktuální počasí

dnes, pátek 1. 12. 2023
sněžení 0 °C -2 °C
sobota 2. 12. sněžení -2/-5 °C
neděle 3. 12. mírné sněžení -5/-14 °C
pondělí 4. 12. zataženo -4/-14 °C

Svátek

Svátek má Iva

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Jsou-li v zimě po cestách ledy, podaří se výborně zelí.

Pranostika na akt. den

O svatém Edmundu Kampiáně ledový vítr fičí ze stráně.

OTEVÍRACÍ DOBA